RenkLi RüaLaR Shidéshii x)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

*

AnasayfashMaRıq-KaPıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ÖğretmenLiği bıraktı 2 fabrikanın sahibi oLdu

YazarMesaj
$hMaRiq-qizH

$hMaRiq-qizH

Lakap : ShMaRıq

ÖğretmenLiği bıraktı 2 fabrikanın sahibi oLdu Empty
MesajKonu: ÖğretmenLiği bıraktı 2 fabrikanın sahibi oLdu   ÖğretmenLiği bıraktı 2 fabrikanın sahibi oLdu Icon_minitimeCuma 28 Kas. 2008 - 16:55

ESKİŞEHİRLİ Mesut Yurtcan, 1982 yılında öğretmenlik mesleğini bırakıp bir arkadaşının yanında işçi olarak çalışmaya başladı. Tekrar öğretmenlik mesleğine dönmek için 2 yıl beklemesi gerektiğini öğrenince kendi işyerine kurup 270 kişinin çalıştığı 2 fabrikanın sahibi oldu.
Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Kafaoğlu Metal ve Plastik A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı evli 3 çocuk babası Mesut Yurtcan, Ankara Teknik Öğretmen Okulu’nu bitirdikten sonra 1975 yılında Trabzon Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde elektrik öğretmeni olarak göreve başadığını belirtti. 4 yıl Trabzon’da kaldıktan sona 1979 yılında Eskişehir ****** Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne tayini çıkan Mesut Yurtcan, burada da 3 yıl elektrik öğretmeni olarak görev yaptı. Yurtcan, 1982 yılında öğretmenlik mesleğinden istifa edip bir arkadaşının fabrikasında idari elaman olarak çalışmaya başladı. Bir yıl fabrikada çalışan Yurtcan tekrar öğretmenlik mesleğine dönmek istedi ancak istifa edip ayrıldığı için 2 yıl beklemesi gerektiğini öğrenince, 1984 yılında Eskişehir’in Çamlıca Mahallesi’ndeki Baksan Sanayi Sitesi’nde 200 metrekarelik bir dükkan kiralayarak TOFAŞ’a yedek parça üretmeye başladı.
Daha sonraki yıllarda ürün yelpazesini genişleten Mesut Yurtcan, Arçelik ve Türk Demirdöküm fabrikalarına da yedek parçalar üretti. 1997 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 bin 500 metrekare kapalı olmak üzere 7 bin metre karelik fabrikaya taşınan Yurtcan, 2007 yılında da yine Organize Sanayi Bölgesi’nde 6 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere 20 bin metre karelik alanda plastik fabrikasını kurdu.
Öğretmenlik mesleğini bırakıp 270 kişinin çalıştığı metal ve plastik üretimi yapan 2 fabrikanın sahibi olan Mesut Yurtcan, zaman zaman öğretmenliği özlediğini belirtti. Yurtcan, “Bazen keşke öğretmenliğe devam etseydim diyorum. Ancak burada onlarca kişiye iş olanağı sağladığım için de mutluyum” dedi.

ÖğretmenLiği bıraktı 2 fabrikanın sahibi oLdu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "SUS" diyor gönül yine... sus... sus...
» cem özeR hastahaneLik oLdu...
» 8 Terörist TesLim oLDu....
» "Ramazanım beni koridora iTTi şehit oLdu"
» Gazeteci Sanatçı Kurbanı Oldu!