*
 
AnasayfashMaRıq-KaPıGaleriKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 2010 size neLer getirecek

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
$hMaRiq-qizH

avatar

Mesaj Sayısı : 652
Nerden : ÖLüYüм мezaRĐa ĐegıLiм , ĐίRίЧίм HaץaTTa ĐegıLίм
Lakap : ShMaRıq
Kayıt tarihi : 06/10/08

MesajKonu: 2010 size neLer getirecek   Salı 4 Mayıs 2010 - 20:11


Genel durum

Bu yıl hayatınızda belki sadece bir kez görebileceğiniz büyük bir transit gerçekleşiyor ve Uranüs 28 Mayıs’ta burcunuza geçiyor. 14 Ağustos’a kadar sürecek olan bu ilk ziyaret 2011 yılından itibaren temelli hale gelecek ve 7 yıl sürecek. Uranüs önümüzdeki 7 yıl boyunca, hayatınıza büyük bir özgürleşme ve kendi başınıza hareket edebilme cesareti getiriyor. Uranüs bizi uykudan uyandıran, eskiyle bağlarımızı aniden kopartan, yenileyen ve heyecanlandıran bir gezegendir. Sizin gibi sabırsız ve cesur bir kişi için bu çok büyük bir anlam taşımakta. Zira Uranüs, kişiliğinizi, kendinize olan güveninizi iyice açığa çıkaracak. 2010’dan itibaren karşınıza gelecek olaylar sayesinde, kendinizi eski bağlardan, kopartacak, daha güçlü, cesur bulacaksınız. Kişiliğinizi orijinal biçimde ortaya koyma ve başkalarının yapmaya cesaret edemediği alanlarda adım atma dürtüsü içinde olacaksınız. Kuşkusuz Uranüs sarsarak yenileyen bir güç olduğu için düzeninizi de değiştirmekte. Aradığınız heyecanı, öne çıkma ve kendini ortaya koyma imkanını fazlasıyla bulacaksınız. Özellikle burcunuzun ilk günlerinde, 20-21 Mart günleri doğan Koç’lar Uranüs’ün aniden yenileyen, hayatınıza özgürlükler getiren enerjisini fazlasıyla yaşayacaklar.

Koç burcunun ilk günlerinde doğanlar, zaten 2008 yılından bu yana, Pluton’un Oğlak burcuna geçişi nedeniyle, kişiliklerini ortaya koymak istedikleri alanlarda büyük mücadeleler ve dönüşümlerle karşılaşmaktaydılar. Son iki yıldır, özellikle işte, kariyerde ve hedeflerinizde daha hırslı ve mücadeleci olmaya başladınız. Kuşkusuz üzerinizdeki baskılar da attı. Bunu bir bakıma ölüm kalım savaşı olarak görebiliriz. Ancak siz dayanıklılığınızı test ederek, kişiliğinizi, kendinize olan güveninizi tazelediniz, yenide bir doğuş yaşamaktasınız. Pluton transiti bu yıl özellikle 23-26 Mart doğumlu Oğlak’lara kariyerlerinde mücadele, üstlerle yenilenen ilişkiler, kendilerini daha odaklı ve kurumsal kılan bir profesyonellik getirmekte. Eğer disiplin ve sağduyu gösterebilirseniz, bu yıl içinde elinizdeki gücü daha iyi kullanabilirsiniz. Pek çok Koç, bu süre içinde hedeflerine yoğun bir mücadele içinde sarılacaklar ancak aşırı hırsın getirebileceği bazı problemler ve çatışmalar da söz konusu olabilir.

Kuşkusuz 2010’un en dikkat çekici transitlerinden birisi de, 6 Haziran – 9 Eylül arasında Jüpiter’in burcunuzu ziyaret etmesi olacak. Jüpiter aynı zamanda, 8 Haziran’da burcunuzdaki Uranüs ile de birleşecek. Uranüs sayesinde zaten çok hızlı, bağımsız ve orijinal davranabileceğiniz için, bu dönemde, inanılmaz ilerlemeler, büyük sürprizler ve size ani şans, kişisel özgürlük getiren fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Jüpiter’in burcunuzda kalacağı süre ve 2011 yılında da, kendinizi geliştirmek yönünde çok önemli adımlar atabilir, fırsatlar elde edebilirsiniz. Jüpiter yabancılarla ilişkilerde, yolculuklarda, eğitim ya da akademik alanda önünüzü açacak olanaklar sağlayabilir. Bu durumda, yılın ikinci yarısında iyice netleşecek olan fırsatları değerlendirmeye bakmalı, boş durmamalısınız. Söz konusu transit özellikle 20-24 Mart doğumlu Koç’ların hayatında çok önemli değişiklikler ve başlangıçlar yapmasına yardımcı olacak.

Bu yıl kendini iyice hissettirecek olan diğer bir transit ise Satürn’ün karşıt burcunuz Terazi’ye yerleşmesi olacak. 2009 Ekim sonunda Terazi’ye ilerleyen Satürn, 7 Nisan-21 Temmuz arasında yeniden Başak burcuna son defa geri dönecek ve 21 Temmuz’dan sonra, 2012 Ekim’ine kadar burada kalacak. Satürn yavaşlatarak ve kısıtlayarak olgunlaştıran bir güç olduğu için aslında sabırsızlığınızı test etmekte, sizi daha ılımlı, kontrollü ve dengeli davranmaya zorlamakta. Kuşkusuz bu yıl Uranüs’ün de burcunuza geçişi nedeniyle, istek ve arzularınız yönünde sakin kalmanız hiç de kolay değil. Ancak özellikle yılın ilk yarısında, 20-25 Mart doğumlular ve 21 Temmuz sonrasında da, 3 Nisan’a kadar olan doğmuş olan tüm Koç’lar Satürn’ün bekleten, soğutan ve bazı engellerle olgunlaştıran etkisini fazlasıyla yaşayacaklar. Satürn size kendinize çok güvenseniz de, diplomatik olmanız gerektiğini zorla vurgulamakta. Bu nedenle, ilişkilerde, evlilikte ve yakın arkadaşlıklarda sabırlı ve sağduyulu olmak, uzun vadeli düşünmek önem kazanıyor. Ortaklaşa konuların ve anlaşmaların getireceği sorumlulukları da göz ardı etmemek durumundasınız. Kısaca bu yıl tek başına hareket etmek, özgür davranmak ile, bağlı kalmak ve başkalarına ait sorumluluklar arasında gidip gelebilir. Dengeyi kendiniz bulmalısınız. Bu dengeyi kurabilmeniz gerek iş hayatında, gerekse yakın beraberlikler ve evlilik açısından kritik sonuçlar getirecektir. Olgun bir tavırda olmanın getirdiği avantajları görmelisiniz.
Şanslı alanlar

Jüpiter’in burcunuzu ziyaret edececeği 6 Haziran – 9 Eylül arasında hayatınıza katabileceğiniz pek çok fırsat ve aniden ortaya çıkan gündemler söz konusu. Jüpiter 2011’de yeniden burcunuza ilerleyecek ancak yine de bu tarihler arasında kendinizi geliştirmeniz yönünde çok güzel fırsatlar getirecek. Kendinize güveninizin artması ile hayata bakış açınızı genişleteceksiniz. Bu genişleme eğitim, yolculuklar, yabancılar ve akademik alanda olabilir. Çekinmemeli, yeni riskler almaya açık olmalısınız. Zaten kişisel doğanız da buna çok uygun. Bu nedenle Jüpiter uzun zamandır düşündüğünüz ve adım atmak istediğiniz konularda hızlı hareket etmenizi kolaylaştıracak. Bu dönemde kişiliğinizi kullanmanız ve inandırıcılığınızı ortaya koymanın en büyük desteğiniz olacak.

Neptün ise Kova burcunun son derecelerine doğru ilerliyor ve 2011’de Balık burcuna geçmeden önce, bu yıl özellikle 15-19 Nisan doğumlu Koç’lara uyumlu bir açıyla bakarak, daha fazla hayalgücü, olaylara kabullenerek bakma yeteneği, sosyal alanda başkalarına yardımcı olabilecekleri bir ruhsallık ve kendini akışa bırakma imkanı getirmekte. Neptün’ün etkisini somut olarak görmek kolay olmayabilir ancak ruhsal yönlerini geliştiren pek çok Koç için, bu transit yaratıcı alanda, sanatta ve hayal gücünüzü harekete geçirebileceğiniz konularda güçlü bir esin kaynağı olarak görülmekte.

Enerji ve mücadele gezegeni Mars 7 Haziran’a kadar burcunuzla uyumlu kalıyor ancak 10 Mart’a kadar geri harekette kaldığı için, bu süre içinde aşkta, tutku seviyesinde aşırı gurur ve abartıya da neden olabilir. 10 Mart sonrasında kişisel açıdan önem verdiğiniz projelerde daha akıcı ilerleme imkanına sahip olacaksınız. 28 Ekim – 8 Aralık tarihleri arasında da enerjinizi, kendinize olan güveni, özellikle yabancılarla ilişkilerde, eğitim ve yolculuk gerektiren konularda ortaya koyabilirsiniz. Bu dönemde düşüncelerinizi yayma konusunda güçlü bir kararlılık gösterebilirsiniz.

Zorlayıcı konular

2010 çok güzel olanaklar ve tecrübeler getirmekte. Eğer Jüpiter ve Uranüs’ün getireceği heyecanı, kendine güveni ve orijinaliteyi dengeli biçimde kullanabilirseniz, sağlam bir ilerleme sağlayacaksınız. Satürn’ün karşıt burcunuzda olması ve özellikle 21 Temmuz sonrasında temelli olarak Terazi burcunda kalacak olması, 2012 Ekim’ine kadar ilişkiler ve evlilik alanında çok önemli, sağlamlaştırıcı deneyimler yaşayacağınızı anlatmakta. Ortaklaşa konular her yönüyle bağlayıcı olabilir. Gerek işte gerekse özel hayatınızda ilişkilerinizden elde edeceğiniz tecrübeleri sağduyulu biçimde ele almalısınız. Tek başına hareket yeteneğinizin bir ölçüde sınırlı olması yüzünden kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ancak Satürn transitleri belirli bir süre için yanan trafikteki kırmızı ışığı benzer. Beklemeniz ve sabırlı olmanız gerekir. Satürn transiti sizin için önemli ve anlamı olan ilişkileri sağlamlaştırırken, anlamını yitirmiş, çürümüş olan beraberlikler ise sona erecektir. Bu transit sonunda kendinizde eksik gördüğünüz yönleri daha iyi tamamlayabileceksiniz. Ancak unutmamalısınız ki, Satürn zamanı, sabrı ve olgunluğu anlatır ve bu nitelikleri iyi geliştirmeye bakmalısınız.

Diğer yandan Pluton da, kare açısıyla, işte ve kariyerde yoğun bir gündem ve hedeflere ne bahasına olursa olsun ulaşma çabası, kararlılığı getirmekte. Koç burcunun ilk günlerinde doğanlar bu yıl iyi bir plan ve geleceğe yönelik uzun vadeli bir bakış açısı kazanmak zorundalar. Planlı olmak, kurumsallaşmak, disipline önem vermek gerekiyor. Üstlerinizin sizden beklentileri çok daha yükselmiş olabileceği gibi, bazı baskılarla da karşı karşıya olabilirsiniz. Bu yoğun baskılar altında, varlığınızı sürdürebilmeniz için disipline ihtiyacınız var ve bunun yolu yine sabırlı olmaktan geçiyor. Eğer kendi kişiliğinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamaz iseniz, bu baskı altında ezilebilirsiniz. Yenilenmek durumundasınız. Bu yenilenme sayesinde yükselebilirsiniz. Ancak kuşkusuz kendinize aşırı yüklenmeniz yüzünden gerek psikolojik gerekse bedensel anlamda sağlığınıza önem vermelisiniz. Göstereceğiniz samimi çaba ve kendinizi iyi örgütleyebildiğiniz yönde yapacağınız pek çok şey hayatınıza güç, iktidar ve karizma getirecek.

Aşk

Bu yılın özellikle Haziran’a kadar olan zaman diliminde aşk ve ilişkilerinizle ilgili konularda oldukça hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Bu yıl ilişkilerinizi test eden çeşitli koşullar ortaya çıkabilir. 29 Ekim 2009’dan sonra başlamış olan ilişkiler büyük ciddiyet kazanırken, yeteri kadar sağlam bir temele dayanmayan beraberlikler sonlanabilir.
8 Ekim – 18 Kasım 2010 tarihleri arasında aşk gezegeni Venüs geri harekette olacağı için var olan ilişkilerde bazı huzursuzluklar yaşanabileceği gibi, bu dönemde yapılacak olan evlilikler de tatminsizlikler getirebilir.

Koç kadını açısından

20 Aralık 2009’dan itibaren aşk hayatınızda ve ilişkilerinizde birtakım karmaşa ve sorunlar yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Bu etkiler 10 Mart 2010 civarına kadar devam edecektir. Mart ayında kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. 10 Mart – 7 Haziran arasında aşk hayatınızda sizi mutlu edecek büyük tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. 30 Temmuz – 15 Eylül arasında ilişkilerinizde tutkunun yanı sıra ciddiyette aramaya başlayacaksınız, evlilik kararı alma isteğiniz artabilir.
Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde ilişkilerinizde daha uyumlu ve keyifli olabilirsiniz. 10 Mart – 7 Haziran, 28 Ekim – 8 Aralık arası böyle dönemlerdir.

Koç erkeği açısından

Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar kurduğu dönemlerde aşkta daha kolay mutlu olabilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında aşk hayatınızla ilgili konularda daha hırslı ve enerjik davranışlar sergileyebilirsiniz. 14 Haziran – 10 Temmuz arasında aşk hayatınızda heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Aynı dönemde enerjileriniz ilişkilerinize yoğunlaşabilir; denge kurma ve ciddi kararlar alma çabası içinde girebilirsiniz.Ancak dikkat edin, 8 Ekim – 18 Kasım 2010 dönemi arasında geri gidecek olan Venüs aşk hayatında gereğinden fazla tutkulu ve sahiplenici davranışlarda bulunmanıza yol açabilir. Bu dönemde yakın beraberliklerinizde biraz daha sabırlı davranmalısınızGenel olarak 18 Ocak- 11 Şubat, 7 Mart – 31 Mart, 25 Nisan – 20 Mayıs dönemlerinde aşk ve beraberlikler daha akıcı ilerleyebilir.

Para, iş hayatı ve kariyer

29 Ekim 2009’da Satürn’ün Terazi burcuna geçmesi ile çok şey değişmeye başladı. Bu güçlü değişim 2010 yılında daha da belirgin hale gelecektir. Genel olarak bu yıl iş hayatında vitesiniz yükselecek ve sizi yoran iş koşulları yerine daha girişken ve ilişkilerin önem kazanacağı bir dönem açılacaktır. Satürn’ün Terazi burcuna ilerlemesi evlilikler, anlaşmalar ve ortaklaşa konular açısından önemli değişiklikler getirecektir. İş bağlantılarınız yeteri kadar güçlü değilse, ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz.
Plüton’un Oğlak burcunda sizin iş ile ilgili konularınızı etkileyerek ilerlemesi pek çok Koç’u kariyer ve sorumluluklar alanında daha hırslı yapmakta. Özellikle 21–26 Mart doğumlu Koç’lar Plüton’un tam baskısı altında ve kariyer alanında büyük bir dönüşüm içindeler. Bu alanda yaşayacağınız dönüşüm mücadelesinden asla korkmamalı ve yılmamalısınız. Çünkü Plüton iş konusunda dönüşüm getirirken sizi test etmekte ve böylece kariyer alanında hırslanmanızı sağlamaktadır.

28 Mayıs’ta Uranüs’ün Koç burcuna girmesi, sizi geçmişe bağlayan koşulların artık tamamen sonlanıp; büyük değişim ve yeniliklere doğru yol alacağınız yeni bir dönemin başlangıcını anlatmakta. Kişiliğiniz, ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve bunların kariyerinize olan yansımaları 2010 Temmuz - Ağustos aylarında yepyeni değişim ve dönüşüm etkileri altına girecektir.
Bu dönemde 6 Haziran’da Koç burcuna giriş yapacak olan Jüpiter’in size şahsi konularda şans getirebileceğini de belirtmek gerekiyor. Ancak Jüpiter’in 23 Temmuz – 18 Kasım arasında geri hareket ile tekrar Balık burcuna dönecektir. Yeniden Koç burcuna gelmesi 22 Ocak 2011 tarihini bulacağı için, siz bu süreç içinde şansınıza güvenmek yerine, karşınıza çıkan koşulları mantıklı bir şekilde ele almaya bakmalısınız. 7 Haziran – 30 Temmuz arasında enerjileriniz çalışma ortamına yoğunlaşabilir.
Satürn ve Plüton’un konumları iş hayatında ve hedefler doğrultusunda sabırlı olmanızı gerektiren koşullar getirmekte. 21 Ocak – 9 Şubat, 15 – 22 Ağustos dönemleri ortaklıklar ve iş ortamında üstlerinize karşı olan sorumluluklarınız nedeniyle büyük bir baskı altına girmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu güçlü enerji altında başarılı olmak için hırsla harekete geçmemeli, her yolu denememelisiniz. Plüton enerjisi iş hayatına manipülasyonlar ve güç oyunları getireceği için, bu dönemde ilkeli davranmazsanız, başarı yerine, sizi çok daha güç duruma düşürebilecek baskılar altında kalabilirsiniz.
15 Eylül – 28 Ekim arasında ortak harcamalar, kredi ve sigorta gibi konularda beklenmedik harcamalar karşınıza çıkabilir. Bu işler sizi 18 Kasım’a kadar uğraştırabilir.
31 Mart – 25 Nisan arasında küçük kazançlar elde edebilirsiniz. 8 Aralık – sonrasında da harcamalarınız artabilirSağlık
Son iki yıldır özellikle iş hayatının getirdiği baskılar nedeniyle gerginlikler ve bazı sağlık sorunları yaşamış olabilirsiniz. Haziran 2010’dan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna girmesi ile kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Ancak bu yılda sağlığınıza gereken önemi göstermeye devam etmelisiniz. Terazi burcundaki Satürn’ün karşıt konumda olması fiziksel enerjinizin düşmesine neden olabilir. 7 Haziran – 30 Temmuz arasında da iş hayatınızdaki yüksek tempo sizi yorup, zayıf düşürebilir.
8 Haziranda Uranüs’te Koç burcuna girerek Jüpiter ile birleşiyor. 30 Temmuz’da karşıt burcunuz Terazi’ye giren Mars ile Satürn’ün birleşerek Uranüs’e karşıt açı yapması nedeniyle beklenmedik olaylara, kazalara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir.
Neyse ki Jüpiter’in koruyucu açısı yıl ikinci yarısından sonra Koç’lar için koruyucu olacak. Siz yine de Ağustos ayı boyunca ani hareketlerden, tehlikeli sporlardan ve hızlı araba kullanmak gibi risk içeren aktivitelerden özellikle kaçınmalısınız.

Eğitim

2010 yılına girerken geri harekette olan Merkür 15 Ocak’ta düz harekete geçtikten sonra eğitim, iletişim ve yazışma ile ilgili konularda işler daha hızlı ilerleyecektir. Bu yıl 10 Şubat – 1 Mart sosyal ortamlar ve arkadaş çevreniz eğitim hayatınızı olumlu etkiliyor. 10 – 25 Haziran, 9 – 28 Temmuz ve 9 Kasım – 1 Aralık dönemlerinde eğitim alanında çok daha rahat ve akıcı koşullarla karşılaşabilirsiniz.

Aktif zamanlar

Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Eğer bu dönemlerde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği bu dönemlerde planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir.
2010 yılında 30 Temmuz ile 15 Eylül arasında olan dönemde ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarınız ile ilgili konularda dengeler hassaslaşabilir. 8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 tarihleri arasında da İşe ait konular fiziksel açıdan yorucu koşullar ve fazla sorumluluk getirebilir. Üstlerinizle ilişkilerinizde daha akılcı ve yapıcı olmalısınız. Sosyal statünüz ve kariyeriniz ile ilgili konularda yükselecek olan enerjinizi, hem fiziksel hem de zihinsel yönden daha iyi kontrol altında tutmaya bakmalısınız.

Merkür’ün geri hareketi

Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında geri harekette olacak. Bu dönemlerin ilki kariyer hedefleriniz ve üstlerinizle ilişkilerinizde; ikincisi parasal alanda, finansal kaynaklarınız ve harcamalarınızda; üçüncüsü çalışma ortamınız, günlük uğraşlarınız ve organizasyonel alanlarda; sonuncusu da işe ait projelerde, yurtdışı bağlantılarınız ve yabancılarla ilgili konularda beklenmedik değişiklikler, gecikmeler ve aksamalar getirebilir.

Tutulmaların burcunuza etkisi

Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekteler. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar iş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. 11 Temmuz’da Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde ev ve ailevi konulara yönelik önemli gelişmeler, bazı sıkıntılar, anne ya da babanıza ait huzursuzluklar, dönüşümler yaşayabilirsiniz.


Yükselen burçlarına göre KOÇ ve 2010
Yükselen burcunuzu hesaplayın!

Yükselen Koç 2010 yılının ilk yarısında aşk hayatınız ve yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz konular ön plana çıkıyor. Bazı aksaklıklar olsa bile 10 Mart’tan sonra olumlu enerjilerin etkisiyle kendinizi çok rahat ortaya koyabileceksiniz. Evlilik ve ortaklıklarınızda daha fazla sorumluluk almaya başlıyorsunuz. 2 yıldır hissetmeye başladığınız kariyer alanında yenilenmek ve güç kazanma isteğiniz derinleşerek devam ediyor. Temmuz – Ağustos aylarında kişiliğinizi, ilişkilerinizi ve kariyer hayatınızı büyük ölçüde etkileyecek kararlar alabilirsiniz

Yükselen Boğa Bu yıl hayata bakış açınızda ve yaşam felsefenizde önemli dönüşümler yaşanmakta. Yabancılar, başka kültürler, eğitim ve yolculuklar iş hayatınıza yeni açılımlar getirecek. Ev hayatınız ve aile ortamınızı ilgilendiren konular haziran ayına kadar sizi yorabilir. Özellikle 10 Mart’a kadar sakin ve sabırlı davranmaya özen gösterin. Ayrıca 6 Haziran’a kadar sosyal alanlarda ve arkadaş çevrelerinde ortaya çıkacak fırsatları da kaçırmamalı, mutlaka değerlendirmelisiniz. Çalışma ortamınızda ortaklıklar ve sorumluluk gerektiren çalışmalar ön plana çıkacaktır. Sağlığınızı da ihmal etmeyin.


Yükselen İkizler 2010’un ilk yarısında kariyer alanında ortaya çıkacak fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. İş alanında genişleme ve ilerleme olanakları var. Bu arada 2009 Ekim’den itibaren dikkatinizi yaratıcı konulara daha fazla ayırabileceksiniz. Disiplinli bir şekilde yaratıcılığınızı kurumsallaştırabilirsiniz. İlişkilerinize daha ciddiyetle yaklaşmaya başlayabilirsiniz. Evliler çocuk sahibi olmayı planlayabilir. Ortaklaşa konular, borç, alacak finans konularında hissetmeye başladığınız değişikliklere karşı planlı yaklaşımlarda bulunmaya çalışmalısınız.


Yükselen Yengeç Bu yıl Balık burcuna ilerleyen Jüpiter sayesinde daha iyimser, neşeli ve şanslı olabilirsiniz. Yeni kişilerle ve yabancılar tanışabilir, eğitsel olanaklar bulabilirsiniz. Haziran ayına kadar harcamalarınızı kontrol altına almakta zorlanabilirsiniz. Özellikle 20 Aralık 2009 -10 Mart 2010 tarihleri arasında girişimlerinizi ve para durumunuzu güven altına almaya özen gösterin. Ev ve aile konularında yepyeni dengeler ortaya çıkabilir, daha fazla sorumluluk yüklenmeniz gerekebilir. Yerleşim değişikliği veya evlilik kararı alabilirsiniz. İlişki ve ortaklıklarınızda son iki yıldır etkisini hissettiğiniz değişim ve dönüşümler devam edecektir. Haziran – Temmuz aylarında kariyerinizde yeni oluşumlar ortaya çıkabilir.

Yükselen Aslan 2010’a oldukça enerjik giriyorsunuz. 10 Mart’a kadar agresif davranışlardan veya gurur çatışmalarına girmekten kaçının. Haziran’a kadar ortaklaşa konular, kredi, alacak ve finans konularında kazançlarınız olabilir. Çalışma hayatınızda son 2 yıldır ortaya çıkan değişimler bu yıl daha belirgin hale gelecektir. Ekim 2009 itibariyle yakın çevrenizle ilişkilerinizde, iletişim ve eğitim konularında daha dengeli yaklaşımlarda bulunmaya başlıyorsunuz. Haziran ve Temmuz aylarında yurtdışı bağlantıları, yabancılarla ilgili konular ve yüksek öğrenim alanlarında yepyeni başlangıçlar gündeme gelebilir.


Yükselen Başak 2010’da yılın ilk yarısında ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanında oldukça şanslısınız. Ortaklaşa konularda yeni kişiler yol gösterici olabilir. Başkalarından yapıcı danışmanlıklar alabilir, işbirliği yapabilirsiniz. Haziran - Temmuz aylarında ortak finansal konularla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında kontrolünüz dışında gelişen olaylar sizi rahatsız edebilir. Sakin ve kontrollü davranmaya çalışın. Kasım 2009’da para ve kazanç evinize giren Satürn burada kalacağı yaklaşık 2 yıllık süreçte size gelirinizi daha dengeli ve kontrollü bir şekilde yönetmeyi öğretecektir.

Yükselen Terazi Satürn’ün 2009 Kasım’ında burcunuza geçmesiyle son iki yıldır süren karışıklıklar sona eriyor. Evlilik, anlaşmalar ve ortaklaşa konuları etkileyecek önemli kişisel kararlar almanız gerektiğinde artık daha ciddi ve kararlı yaklaşımlarda bulunacaksınız. Bu yılın ilk yarısında çalışma ortamınızda fırsatlar ve büyüme imkânlarınız olacaktır. Haziran sonrasında ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanında şanslısınız. Yepyeni, girişimci ve beklenmedik kararlar alabilirsiniz. Başkalarından yapıcı danışmanlıklar alabilir, işbirliği yapabilirsiniz. Ev ve aile hayatınızda 2008’de başlayan dönüşümler bu yıl daha belirgin hale gelecektir.

Yükselen Akrep Satürn’ün Terazi burcuna girdiği 2009 Kasım’dan itibaren özellikle ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik hayatınızda çok daha dikkatli davranmalısınız. Bu tarihten sonra ve özellikle 2010 yılında da kariyerde bitişler ve yenilenmeler söz konusu olacaktır. Bu yıl çocuklarla ilgili konularda ve yaratıcı alanlarda hayattan zevk alabileceğiniz güzel imkânlar da söz konusu. 2009 sonbaharından beri iş hayatınızda gururunuzu ön plana çıkararak hareket ediyorsunuz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında çok sabırlı davranmalısınız. Koşulları değiştirmek için 10 Mart sonrasını bekleyin.

Yükselen Yay 2010’da geçtiğimiz yıl başlayan parasal konular ve bu alandaki mücadeleniz daha belirgin hale gelecektir. Yeteneklerinizi daha ciddi biçimde ele alarak kazançlarınızı arttırma yönünde daha kararlı olacaksınız. 2010’un ilk yarısında yüksek eğitim akademik çalışmalarla daha fazla uğraşacaksınız. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizde daha fazla sorumluluk almaya başlıyorsunuz. Jüpiter 18 Ocak – 6 Haziran arasında ev, ailevi konular ve toprağa ait yatırımlardan size şans getirecektir. Haziran- Temmuz aylarında kişiliğinizin yaratıcı yönlerini değişik şekilde ortaya koyabilir, aşk hayatınızda ve keyif aldığınız konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yükselen Oğlak Son iki yıldır yükselen burcunuzda ilerleyen Plüton sizi kişilik olarak daha kararlı, güçlü ve hırslı kılmakta. Bu dönemi olumlu yönde kullanarak bedeniniz, görünümünüz ve sağlığınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. 2009 Kasım ayından itibaren iş hayatınızdaki sorumluluklarınız artmaya başladı. Daha ciddi ve disiplinli bir iş temposu içine giriyorsunuz. Gerek kariyer alanında, gerekse evlilik konularında çok hızlı gelişmeler yaşanabilir. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında ortak finansal alanlarda kontrolü elden bırakmayın.

Yükselen Kova Satürn’ün 2009 sonunda Terazi burcuna girişi sizi akademik çalışmalar, yurtdışı bağlantılı konular ve eğitim konularında daha ciddi çalışmalar içine sokacaktır. Jüpiter’in olumlu etkisiyle 18 Ocak -6 Haziran arasında yeteneklerinizi değerlendirme ve para kazancınızı yükseltme fırsatları bulacaksınız.

_________________
yaRamaZmıŞım ! ==> HéR zamaN HéR yéRDé...xD
-- - ŞımaRıkmıŞım ! ==> éH Pék Dé yaLan DéqiL...xP
kiNciymiŞim ! ==> ßiLmém SanıRım...xS
-- -DéLi éDiomuŞum ! ==> ßén akıLLımıyıM qiE...xD xP
kaLpSizmiŞim ! ==> taŞ mı Sanki...xD
-- -uyuZun TékiymiŞim ! ==> DoqRusu ßaya ßi éDeRim...xD xD
kénDini ßéqéNmiŞmiŞim ! ==> HéRaLDé ßéqéniCém...xP xP
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
2010 size neLer getirecek
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Knight Online 1.506
» Sevgiliyi,dostu,arkadaşı,akrabayı sevindiren doğum günü mesajları
» Ciwan Nazike Gula Min 2010 Kurtceforum.org
» AutoHunter Works 100%!

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
RenkLi RüaLaR Shidéshii x) :: HosGeLdiNizZz :: SoSYaL :: AsTroLoJı-
Buraya geçin: